چاپ خبر
دبیرستان پسرانه شهید بهشتی سه‌شنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۲
10 نكته تا رسیدن به اعتماد به نفس كنكوری ها

1-    تفكر مثبت داشته باشید. هرچه خوشبین تر باشید، اعتماد به نفس بیش تری خواهید داشت.

2-    بسیاری از داوطلبان، شرایط كاملاً شبیه به هم دارند. نباید نگران باشید و این اعتماد به نفس آنها است كه موجب تفاوت میان آن ها می شود.

3-    برای ایجاد اعتماد به نفس بیش تر، مدام با خودتان تكرار كنید كه من تا جایی كه می توانستم، تلاش خود را كرده ام و درس خوانده ام و درس خوانده ام؛ پس حتماً موفق می شوم.

4-    تمركز كافی روی هدف اصلی( قبولی دركنكور)، در شمـا احسـاس قدرت، اراده و استقـلال ایجاد می كند.

5-    همه ی داوطلبان برای قبولی در كنكور، استرس دارند و این استرس تنها مختص یك نفر نیست و اگر بتوانند اعتماد به نفس شان را بالا ببرند، یك گام جلوتر از سایرین هستند.

6-    آنچه توانایی های بالقوه ی شما را در جهان خارج محدود می كند، دو چیز است: باورهای شما و این كه تا چه حد به توانایی خود در انجام كارها اطمینان دارید. در هنگام پاسخ گویی، فقط به پاسخ دادن توجه كنید و توجه خود را به شرایط محیطی كاهش دهید.

7-    داوطلبی كه با برنامه ریزی و زمان بندی مناسب تا امروز درس خوانده است، نباید نگران باشد و باید به توانایی های خود اعتماد كند؛ زیرا زمانی كه فرد با آمادگی كامل در جلسه حاضر می شود، مطمئناً موفق خواهد شد.

8-    پایبندی به اصولی مثل عدالت، از خود گذشتگی و اعتماد به خواست خدا در رخدادها، به عنوان یك حمایت روانی، در افزایش اعتماد به نفس، نقش به بسزایی دارد.

9-    از بُعد روانی، داوطلب باید چند روز آخر را به استراحت بگذارند و سعی كند تا با خواب كافی، اطلاعات موجود در ذهن خود را تثبیت كند.

10-      قبولی در كنكور، هدف نهایی است؛ اما اگر به  هر دلیلی نتوانید قبول شوید، زندگی تان به آخر نمی رسد. آیا می دانید داشتن مدرك دانشگاهی، ضامنی برای داشتن یك زندگی ایده آل نیست؟

 

 

مشاور دبیرستان استعدادهای درخشان

                                                                                                                      شهید بهشتی

                                                                                                                        نیكوبخت

انتهای پیام/.