3 مرداد 1392

انتخاب رشته كنكور سراسری 92 كی و چگونه ؟

مولف: مدیر سیستم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

        پیمان نیكوبخت
مشاور دبیرستان شهید بهشتی

بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری 92 از روز پنج شنبه 17 مرداد 92 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org آغاز می شود و در روز سه‌شنبه 23 مردادماه پایان می‌یابد.
وی با اشاره به تسهیلات ویژه سازمان سنجش برای انتخاب رشته تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری 92، به داوطلبان توصیه كرد: قبل از انتخاب كد رشته‌های تحصیلی خود از این امكانات استفاده كنند.

توكلی به انتشار ویژه‌نامه انتخاب رشته كنكور سراسری 92 به عنوان یكی از تسهیلات ویژه كنكور اشاره كرد و گفت: این ویژه‌نامه با تمركز بر نیازهای داوطلبان، والدین و مشاوران مدارس تهیه شده و حاوی اطلاعات مفیدی در مورد فرایند انتخاب رشته است و همزمان با پیك سنجش در روز دوشنبه هفتم مرداد ماه منتشر می‌شود.

وی از دیگر امكانات ارائه شده برای داوطلبان كنكور سراسری 92، به انتشار ویرایش پنجم كتاب «انتخاب رشته انتخاب آینده» اشاره كرد و افزود: به منظور كمك بیشتر به داوطلبان آزمون سراسری 92 این كتاب نیز روز دوشنبه هفتم مرداد منتشر می‌شود.

توكلی ادامه داد: كتاب «انتخاب رشته انتخاب آینده» دربردارنده اطلاعات مناسبی در خصوص انتخاب رشته و مسائل مرتبط با آن است كه در ویرایش جدید به پنج فصل كاهش یافته و نكات مورد نیاز داوطلبان درآن به صورت مشخص‌تر مطرح شده است.

وی اظهار كرد: علاقمندان برای خرید این كتاب می‌توانند از هفتم مرداد ماه به مراكز مشخص شده در اطلاعیه سازمان سنجش درباره انتشار ویرایش جدید كتاب «انتخاب رشته انتخاب آینده» كه از سه شنبه اول مرداد بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته و در نشریه پیك سنجش روز دوشنبه نیز منتشر می‌شود، مراجعه كنند.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به طراحی نرم افزار و راهنمای انتخاب رشته برای داوطلبان آزمون سراسری 92، گفت: این نرم‌افزار به داوطلبان این امكان را می‌دهد كه با توجه به وضعیت علمی و نمره خود كه در آزمون سراسری 92 كسب كرده‌اند خود را با داوطلب مشابه در آزمون سال 91 مقایسه و امكان قبولی خود را مشاهده كنند.

توكلی در پایان خاطرنشان كرد: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال 92، قبل از آغاز انتخاب رشته تحصیلی این نرم‌افزار از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.


تعداد مشاهده (1484)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "انتخاب رشته كنكور سراسری 92 كی و چگونه ؟"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید