3 مرداد 1392

قابل توجه دانش آموزان رشته تجربی در خصوص ثبت نام رشته های با آزمون دانشگاه ازاد(پزشكی،داندانپزشكی ،داروسازی ...)

مولف: مدیر سیستم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:
2/6

             پیمان نیكوبخت
 مشاور دبیرستان شهید بهشتی
     منیع: سازمان سنجش

رییس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ثبت نام متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد از روز پنجشنبه ۱۷ مرداد ماه از طریق سایت اینترنتی مركز آزمون آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، «ناصر اقبالی» روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: آزمون دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو در تعداد اندكی از رشته های كارشناسی صورت می گیرد و اكنون فقط هشت درصد رشته های این دانشگاه از طریق آزمون، دانشجو می پذیرند.
وی گفت: با توجه به اندك بودن رشته های با آزمون دانشگاه آزاد، طی توافقی با سازمان سنجش قرار شد امسال آزمون جداگانه ای برای دانشگاه آزاد برگزار نشود و گزینش داوطلبان با آزمون این دانشگاه از میان داوطلبانی كه در كنكور سراسری سازمان سنجش شركت كرده و كارنامه دارند صورت گیرد.
اقبالی با یادآوری اینكه آزمون هیچیك از رشته های گروه علوم پزشكی دانشگاه آزاد حذف نشده، افزود: داوطلبانی كه علاقه مند به گزینش در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد هستند لازم است از ۱۷ مرداد ماه به سایت اینترنتی مركز آزمون به نشانی www.azmoon.org مراجعه و مطابق دستورالعمل های موجود ثبت نام كنند.
وی درباره پذیرش دانشجو در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقاطع كاردانی و كارشناسی نیز توضیح داد: ثبت نام داوطلبان بدون آزمون مقاطع كاردانی پیوسته و ناپیوسته و كارشناسی پیوسته و ناپیوسته از روز شنبه پنجم مرداد ماه آغاز می شود و پذیرفته شدگان این دوره ها از مهر ماه شروع به تحصیل خواهند كرد.
رییس مركز آزمون دانشگاه آزاد گفت: ثبت نام برای پذیرش دوره های بدون آزمون دانشگاه آزاد، دو بار در سال انجام می شود و در دی ماه نیز برای داوطلبانی كه متقاضی رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد برای تحصیل در ترم بهمن هستند ثبت نام دیگری درنظر گرفته می شود

تعداد مشاهده (2964)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "قابل توجه دانش آموزان رشته تجربی در خصوص ثبت نام رشته های با آزمون دانشگاه ازاد(پزشكی،داندانپزشكی ،داروسازی ...)"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید