8 تیر 1392

گفتگوی كاظم قلم چی با بهروز طهماسبی رتبه 7 كشوری گروه ریاضی (از مركز تیز هوشان شهید بهشتی اهواز )

مولف: مدیر سیستم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

ارتباط تلفنی با بهروز طهماسبی "

"رتبه هفت كنكور سال 91 در رشته ریاضی"

بهروز طهماسبی : درس خواندن طبق برنامه راهبردی كانون از مهمترین عوامل موفقیت است

تأثیر مثبتی كه آزمون های برنامه ای كانون در درس خواندن من داشت این بود كه پیشرفت خودم را احساس می كردم

*****

كاظم قلم چی : ابتدا بفرمایید اهل كدام شهر هستید ؟    

بهروز طهماسبی : اهل اهواز

كاظم قلم چی : در چه رشته ای تحصیل می كنید ؟

بهروز طهماسبی : رشته برق دانشگاه شریف

كاظم قلم چی : امسال كه در دانشگاه درس می خوانید به نظرتان امسال بیشتر درس می خواندید یا پارسال؟

بهروز طهماسبی: از آنجا كه جو درس خواندن در دانشگاه شریف خیلی رقابتی است و 150 نفر برتر كنكور معمولا وارد رشته برق دانشگاه شریف می شوند بنابراین باید میزان درس خواندن خود را بالا نگه دارم تا بتوانم در این جو رقابتی رتبه خوبی بین سایر دانشجویان به دست بیاورم .

كاظم قلم چی : در مدتی كه عضو كانون بودید چه دستاوردی توانستید به دست بیاورید كه در دانشگاه هم كماكان بتوانید از آن بهره بگیرید و استفاده كنید ؟

بهروز طهماسبی : فكر می كنم اولین تأثیر مثبتی كه آزمون های برنامه ای كانون در درس خواندن داشت این بود كه پیشرفت خودم را احساس می كردم چون اوایل كه به این برنامه پیوسته بودم ترازم حدود 7500 بود ولی به تدریج ترازم رشد داشت و حدود 200 نمره افزایش تراز داشتم و همین امر باعث شد كه یك نوع خودباوری در من ایجاد شود كه می توانم به خوبی پیشرفت كنم .

كاظم قلم چی : لطفا توضیح دهید كه در یك ماه آخر چه عواملی موجب شد كه شما بتوانید 200 نمره تراز رشد كنید ؟

بهروز طهماسبی : فقط من نبودم كه رشد تراز داشتم بلكه سایر دوستانم هم بودند كه در یك ماه آخر خیلی پیشرفت داشتند و نمره ترازشان بهبود داشت فكر می كنم آن جمع بندی كه از عملكرد یك سال اخیرم داشتم خیلی كمكم كرد و توانستم با استفاده از روش سه روز یك بار نقاط ضعف خودم را شناسایی كنم .

كاظم قلم چی : روی روش سه روز یك بار چقدر اصرار داشتید ، یعنی با توجه به ترازتان آیا سعی نكردید روش دو روز یك بار را نیز امتحان كنید ؟

بهروز طهماسبی : ممكن است چند بار سعی كرده باشم كه با روش دو روز یك بار كار كنم ولی هدفم برگزاری آزمون های بیشتر نبود بلكه هدفم این بود كه نقاط ضعفم را بتوانم شناسایی كنم و اشكالاتم را برطرف كنم و اشتباهاتم را در جلسه كنكور تكرار نكنم به همین دلیل دو روز بعد از آزمون را به این كار اختصاص می دادم كه نقاط ضعفم را شناسایی كرده و اشكالاتم را برطرف كنم .

كاظم قلم چی : نكته ای كه مد نظر من هست این است كه با توجه به ترازتان شما در صدد ركورد زدن و پیشی گرفتن از سایر دانش آموزان نبودید كه بخواهید آزمون ها هر چه زودتر به پایان برسانید ؛ آیا نظرم درست است ؟

بهروز طهماسبی : با توجه به این كه طبق برنامه راهبردی قلم چی پیش می رفتم بنابراین لزومی نمی دیدم كه عجله داشته باشم و می دانستم اگر طبق برنامه پیش بروم می توانم همه آزمون ها را به موقع تمام كنم و درسهایم را به خوبی دوره كنم حتی آزمون های جامع كانون را نیز می توانم به موقع مرور كنم بنابراین احتیاجی به عجله نداشتم .

كاظم قلم چی : برنامه راهبردی كانون را بر چه اساسی انتخاب كردید ؛ آیا خودتان بررسی كردید یا براساس توصیه دوستان یا معلمین و اطرافیانتان این برنامه را انتخاب كردید ؟

بهروز طهماسبی : تركیبی از همه این ها بود چون ابتدا دوستانم گفتند كه برنامه كانون برای دانش آموزان سال های قبل خیلی مؤثر بوده از طرفی هم پدر و مادرم می گفتند كه نتیجه خوبی برای دانش آموزان دیگر داشته و خودم هم با بررسی هایی كه انجام دادم متوجه شدم كه برنامه كانون خیلی موفق بوده و تصمیم گرفتم این برنامه را انتخاب كنم .

كاظم قلم چی : پدر و مادر شما فرهنگی هستند ؟

بهروز طهماسبی : بله ، هر دو فرهنگی هستند .

كاظم قلم چی : این فضای فرهنگی غنی كه در خانه حاكم بود به نظر شما چقدر در موفقیت و درس خواندنتان مؤثر بود ؟

بهروز طهماسبی : مطمئنا وجود پدر و مادرم در موفقیتم خیلی مؤثر بوده چون خودشان با اهمیت درس خواندن برای كنكور آشنا بودند و فضای آرام و مثبتی برای درس خواندن من فراهم كرده بودند و از مهمانی ها و رفت و آمدها كم كرده بودند كه من به راحتی بتوانم به درس خواندن خود برسم

كاظم قلم چی : لطفا برایمان توضیح دهید در هفته های آخر باقیمانده تا كنكور آیا برایتان مشخص بود كه اولویت های درس خواندنتان كدام ها بودند ؟

بهروز طهماسبی : بله من بیشتر روی درس های اختصاصی سرمایه گذاری می كردم و بیشتر هم روی تست های كنكورهای سال های قبل كار می كردم و بیشتر تست هایی را كار می كردم كه نزدیك به آن ها باشد و به نوعی تأیید شده باشد كه نزدیك ترین سؤالات به تست های كنكورهای قبل هستند .

كاظم قلم چی : برنامه شما برای تابستان هایتان چطور بود ؟ آیا فقط تفریح و سرگرمی داشتید یا در كنارش درس هم می خواندید؟

بهروز طهماسبی : در حقیقت تا قبل از سال سوم دبیرستان در طول تابستان ها درس نمی خواندم اما در تابستان سال سوم دبیرستان لازم دیدم كه روی درس های پایه سرمایه گذاری كنم و آن ها را مطالعه كنم .

كاظم قلم چی : درس خواندن در تابستان شما را خسته نكرد ؟

بهروز طهماسبی : نه اصلا خسته نشدم چون به نظر من خستگی زمانی ایجاد می شود كه برنامه ریزی درستی وجود نداشته باشد ولی من از آنجا كه طبق برنامه ریزی درس می خواندم این كار اصلا خسته ام نكرد .

.........................................

تهیه و تنظیم:

شبكه خبری فناوری

به امید اینكه امسال هم افراد شایسته ای مانند آقای بهروز طهماسبی در كنكور 92 داشته باشیم
با تشكر از همه عزیزان مشاور آموزشگاه پیمان نیكوبخت

تعداد مشاهده (667)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "گفتگوی كاظم قلم چی با بهروز طهماسبی رتبه 7 كشوری گروه ریاضی (از مركز تیز هوشان شهید بهشتی اهواز )"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید