7 تیر 1392

شانس قبولی كنكور در گروه های 5 گانه كنكور 92 ؟

مولف: مدیر سیستم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش كشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: پذیرش دانشجو در سال جاری نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است كه این میزان به منزله افزایش 588 هزار نفر ظرفیت نسبت به سال گذشته است .

وی همچنین درباره سطح دشواری سؤالات كنكور امسال خاطرنشان كرد: سطح دشواری سؤالات كنكور امسال مشابه سال 91 و همچنین سال‌های قبل از آن بوده و با همان برآیند مفهومی سابق طرح شده است .

خدایی با اشاره به تسهیلات كمكی سازمان سنجش برای انتخاب رشته داوطلبان تاكید كرد: امسال سه بسته راهنمای انتخاب رشته برای داوطلبان پیش‌بینی شده كه یكی راهنمای آنلاین است كه در زمان انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، دیگری چاپی است و در نهایت كتابی هم برای راهنمایی بیشتر متقاضیان برای انتخاب رشته منتشر خواهد شد .

رئیس سازمان سنجش در پایان با اعلام درصد‌های شانس قبولی در گروه‌های پنج‌گانه اعلام كرد: از تعداد كل داوطلبان شركت‌كننده در آزمون سراسری امسال، 63 درصد شانس قبولی در كل دانشگاه‌ها را دارند كه در نگاه جزئی شانس قبولی در گروه ریاضی و فنی 87 درصد، گروه علوم تجربی 31 درصد، گروه علوم انسانی 81 درصد، گروه هنر 43 درصد و زبان‌های خارجی 32 درصد است

تعداد مشاهده (373)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "شانس قبولی كنكور در گروه های 5 گانه كنكور 92 ؟"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید